Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçiriləcək

8-11-2018, 07:22           
Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçiriləcək
Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçiriləcək.

“Report” xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi “Qarabağ” Ukraynada “Vorskla” ilə üz-üzə gələcək. Ağdam təmsilçisinin E qrupundakı rəqibi İngiltərə “Arsenal”ı Portuqaliyanın “Sportinq” klubunu qəbul edəcək.

Azərbaycan milli komandasının futbolçusu Riçard Almeydanın çıxış etdiyi Qazaxıstan “Astana”sı IV matçını evdə keçirəcək. Komandanın rəqibi Çexiyanın “Yablonets” kollektivi olacaq.

Türkiyə təmsilçilərindən “Beşiktaş” səfərdə Belçika “Cenk”i, “Fənərbağça” isə evdə eyni ölkənin “Anderlext” klubu ilə münasibətlərə aydınlıq gətirəcək.

Qonşu ölkənin digər klubu “Akhisarspor” isə İspaniyanın “Sevilya” komandası ilə evdəki matçda sensasiyaya imza atmağa çalışacaq.

Bu mərhələdə "Qarabağ"ın qrupdakı rəqibi “Arsenal”la yanaşı, “Ayntraxt” (Almaniya), “Latsio” (İtaliya), “Çelsi” (İngiltərə), “Sürix” (İsveçrə), “Bayer” (Leverkuzen, Almaniya), “Zaltsbuq” (Avstriya), “Leyptsiq” (Almaniya), “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) və “Betis” (İspaniya) klubları da 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin edə bilərlər.

8 noyabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, IV tur

A qrupu

00:00. "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - "Sürix" (İsveçrə)

00:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - AEK (Larnaka, Kipr)

Xal durumu: "Sürix" - 9, "Bayer" - 6, AEK - 1, "Lüdoqorets" - 1.

B qrupu

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Leyptsiq" (Almaniya)

00:00. "Rusenborq"(Norveç) - "Zaltsburq" (Avstriya)

Xal durumu: "Zaltsburq" - 9, "Leyptsiq" - 6, "Seltik" - 3, "Rusenborq" - 0.

C qrupu

00:00. "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Kopenhagen" (Danimarka)

00:00. "Bordo" (Fransa) - "Zenit" (Rusiya)

Xal durumu: "Zenit" - 7, "Slaviya" - 6, "Kopenhagen" - 4, "Bordo" - 0

D qrupu

19:50. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Anderlext" (Belçika)

00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Spartak" (Trnava, Slovakiya)

Xal durumu: "Dinamo" - 9, "Fənərbağça" - 4, "Spartak" - 3, "Anderlext" - 1.

E qrupu

00:00. "Vorskla" (Poltava, Ukrayna) - "Qarabağ" (Azərbaycan)

00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Sportinq" (Lissabon, Portuqaliya)

Xal durumu: "Arsenal" - 9, "Sportinq" - 6, "Vorskla" - 3, "Qarabağ" - 0.

F qrupu

00:00. "Betis" (İspaniya) - "Milan" (İtaliya)

00:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Düdelanj" (Lüksemburq)

Xal durumu: "Betis" - 7, "Milan" - 6, "Olimpiakos" - 4, "Düdelanj" - 0.

G qrupu

21:55. "Spartak" (Moskva, Rusiya) - "Reyncers" (Şotlandiya)

21:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Vilyarreal" (İspaniya)

Xal durumu: "Reyncers" - 5, "Vilyarreal" - 5, "Rapid" - 3, "Spartak" - 2.

H qrupu

21:55. "Apollon" (Kipr) - "Ayntraxt" (Almaniya)

21:55. "Latsio" (İtaliya) - "Marsel" (Fransa)

Xal durumu: "Ayntraxt" - 9, "Latsio" - 6, "Apollon" - 1, "Marsel" - 1.

I qrupu

00:00. "Genk" (Belçika) - "Beşiktaş" (Türkiyə)

00:00. "Malmö" (İsveç) - "Sarpsporq" (Norveç)

Xal durumu: "Genk" - 6, "Malmö" - 4, "Sarpsporq" - 4, "Beşiktaş" – 3

J qrupu

00:00. "Akhisarspor" (Türkiyə) - "Sevilya" (İspaniya)

00:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Standard" (Lyej, Belçika)

Xal durumu: "Krasnodar" - 6, "Standard" - 6, "Sevilya" - 6, "Akhisarspor" - 0.

K qrupu

19:50. "Astana" (Qazaxıstan) - "Yablonets" (Çexiya)

00:00. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Renn" (Fransa)

Xal durumu: "Astana" - 5, "Dinamo" - 5, "Renn" - 3, "Yablonets" – 2

L qrupu

00:00. BATE (Belarus) - Çelsi" (İngiltərə)

00:00. "Videoton" (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan)

Xal durumu: "Çelsi" - 9. BATE - 3, PAOK - 3, "Videoton" - 3.шаблоны для dle 11.2













Teref.info © 2015
E-mail: n_alp@mail.ru            Telefon: 051 933 93 21            Baş redaktor: Nurəddin (Xoca) İsmayılov
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Sayt Webmedia.az tərəfindən hazırlanmışdır.