Yasamalda bu boyda olay olub....amma başçıdan səs çıxmır - Görəsən nədəndir?
28-03-2025, 09:15
"Şəxsi təcrübəmdən tam məsuliyyətlə deyə bilərəm ki, tikinti şirkətləri vətəndaşların mülkiyyət hüquqlarını vandalcasına qəsb etmək gücünü Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti və yerli icra hakimiyyəti orqanlarından alırlar". "DİA-AZ" xəbər verir ki, bunu öz açıqlamasında Yasamalda vətəndaşın evinin içində yaşayış ola-ola qanunsuz şəkildə sökülməsi hadisəsinə münasibət bildirən tanınmış jurnalist, citimai fəal Fərid Şahbazlı qeyd edib.
"Ailəmiz 2 ildən artıq müddətdə belə şirkətlərdən birinin özbaşına hərəkətləri və qanunsuz əməlləri ilə üz-üzə qalmışdı..." deyə şəxsi təcrübəsindən sitat gətirən jurnalist daha sonra əlavə edib: "Bakı şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Eldar Əzizova və hazırki deputat, Nəsimi rayon İcra Hakimiyyətinin keçmiş başçısı Asif Əsgərova dəfələrlə yazılı, şifahi və media üzərindən müraciətlər etsəm də, hətta ailəmizi və onlarla qonşunu bir dəfə də olsun dinləmək ehtiyacı hiss etmədilər. Əksinə digər dövlət qurumlarına barəmizdə yalan və böhtan cavablar verməklə məşğul oldular".