Sabirabad rayonunda direktor, Maarif müdiri və Regional Rəhbərinin birgə qanunsuzluğu!!!
Dünən, 07:54
Sabirabad rayonu Əhmədabad kənd orta məktəbinin keçmiş direktoru Nəsibə Bağırova qanunsuzluğu və saxtakar əməlləri ilə qərəzlilik etmiş, korrupsiya əməllərinə əl atmışdır. Məktəbdəki müəllimlərin hər biri şikayət etmək istəsə də hədə-qorxu gəlmişdir. Amma Əhmədov Murad da bu qanunsuz əməllərin qurbanı olduğunu sübuta yetirmək üçün məhkəməyə müraciət etmişdir, prokurorluğa müraciət etmişdir. Günahsız olsa da, Nəsibə Bağırovun böyük yeyintisi və ayrı seçkilik etməsi faktı təsdiqlənsə də, heç bir addım atılmamışdır, indi də direktor olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Sabirabadda Axska türklərinə qarşı qərəzlilik edən Nəsibə xanım hamısını işdən çıxartmağa qadir olmuşdur. O cümlədən, Bədən tərbiyə müəllimi Murad müəllimi də min bir böhtanla işdən atdırmışdır. Yalandan dərsə gəlməməsi, etik olmayan hərəkətlər etməsi, hətta şagird döyməsi kimi qeyri-real faktlar irəli sürmüşdür. Hansı ki bütün müəllimlər Murad müəllimin necə mədəni və əxlaqi dəyərlərə malik bir insan olduğunu bilir. Kimsə şikayət etməmişdir. O cümlədən, nə uşaq şikayəti, nə valideyn şikayəti yoxdur, xəbərdarlıq yoxdur, görən yoxdur, tədbir görülməyib, amma nədənsə xəyali bir şagird döyülməsi sənədi yazılıb. Hansı ki, dərsdə 3 nəfər olması, jurnalın yazılması, hər şey məhkəmədə ortaya çıxdır. Açıq-aşkar böhtan olduğu təsdiqləndi. Amma müəllimi işinə bərpa etmirlər. Heç kim düşünmür ki, ailə başçısıdır və ailəsini dolandırmaq üçün işinə ehtiyacı var. Qərəzlilik etmək nə millətimizə, nə dövlətimizə nə də müəllim adına yaraşan deyil. Cənab Prezidentimiz Axska türkləri üçün hər cür şəraiti təmin etmişkən bir direktorun bunu etməsi tamamilə yanlış addımdır. Prezident siyasətinə zidd bir addımdır.
Əhmədov Murad 2023-cü ildə yeyinti ilə bağlı prokurorluğa şikayət etmişdir. Yeyintinin həddindən artıq olması məsələnin böyüməsinə səbəb oldu. Regionalın əli ilə Murad Əhmədovu 7 aprel işdən çıxartdılar. Guya məsələ bununla yüngülləşdirildi. Amma yeyinti çoxdur, istədiyini işdən çıxardır. Bütün Axska türklərini işdən çıxardı, 9 Axska türkü, 3 əlavə işçini öz istəyinə əsasən işdən çıxardıb. 10 Texniki işçi adı olsa da, sadəcə 2 nəfər işləyirdi. Maraqlıdır ki,
Regionaln müdürü Rəşad Musayev bunu bilir və susur. Diplomsuz işçi götürmək, diaqnostikdən kəsilənlərə çoxlu saat vermək, narkaman işə götürmək, qohumbazlıq etmək və s. kimi əməlləri də öz yerindədir.
Mehdiyeva Tünzalə ingilis dili dərsləri keçir , 3 bal toplayıb.
Umudova Aygün rus dili dərsləri keçir, bacısı gəlinidir, Umudova Gülnar kitabxançı qardaşı qızıdır.
Nurəddin Musa oğlu Laborantdır. Narkotik alveri ilə məşğul olub, 3 il həbsxanada olub, amma məktəbdə fəaliyyət göstərir.
İndi isə Nəsibə Bağırova Balakənddə 9 illik məktəbdə direktor işləyir. Yenə yeyinti, yenə ayrı-seçkilik, yenə qanunsuzluq etməyə davam edir.
Qarayev Pəhləvan Maarif müdürü Nəsibə Bağırovanın arxasında durur. Regionalın rəhbəri Rəşad Musayev də hər şeyi bilir amma heç bir addım atmır.
İllərdir Əhmədabad kənd ümumi məktəbə 9 illik və 11 illik məktəblərə pul ayrılsa da, heç bir addım atılmayıb. Məktəb tamamilə yararsız haldadır. Görünən odur ki, elə burda da bu üçlüyün barmağı var.
Aidiyyatı qurumların məsələyə düzgün və ədalətli yanaşmasını tələb edirik. Murad Əhmədovun yenidən işə bərpa edilməsi, Nəsibə Bağırovanın isə vəzifə səlahiyyətlərindən istifadə etməsi, işdə korrupsiya əməlləri, o cümlədən Ali Baş Komandanın siyasətinə ziddi addımlarına görə məhkəmə qarşısında cavab verməsini istəyirik.