TƏYYARƏDƏ BİABIRÇILIQ: Sərnişinlərə qarşı tərbiyəsizlik edən kişi saxlanılıb
TƏYYARƏDƏ BİABIRÇILIQ:
Amerikalı 55 yaşlı Cherian Abraham, artıq üç dəfə təyyarədə sərnişinlərə qəsdən yaxınlaşdığı üçün məhkəmə qarşısına çıxacaq.
32gun.az Xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, hadisə 18 martda Çiqaqodan Siatla uçan American Airlines reysində baş verib. İstintaqın versiyasına görə, Abraham 22 yaşlı qadına yaxınlaşaraq, paltarının üzərinə barmağını qoyub, bunu əşyalarını götürmək adı ilə etdiyini bildirib. Lakin uçuş zamanı kişi bir neçə dəfə qadının sinəsinə toxunmağa çalışıb və nəticədə qadın şikayətini stüardessaya bildirərək başqa yerə köçürülüb.
Məlum olub ki, Abraham daha əvvəl 2024-cü ilin aprelində və 2023-cü ilin oktyabrında digər qadınlardan da şikayət alıb. Nəticədə, o, seksual təcavüzdə ittiham olunaraq həbs edilib və American Airlines şirkəti ona öz reyslərində uçmağı qadağan edib. Kişiyə iki ilə qədər həbs cəzası verilə bilər.